درباره من

درباره من

من داود قربانی هستم، بدلیل علاقه ای که داشتم رشته مهندسی صنایع را در دانشگاه انتخاب کردم و توانستم در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوم.

شاید وقتی اسم مهندسی بیاد خیلی ها ذهنشون به سمت اشکال هندسی و مثلثات بره ولی جالبه بدونین این رشته با اشکال هندسی کار نداره! و سروکارش با منابع سیستم هست. منابع سیستم شامل: نیروی کار، پول، ماشین آلات، مواد و … کاری که مهندسی صنایع انجام میده تلفیق این منابع، بهینه سازی و تحلیل رفتار منابع برای کسب حداکثر سود ممکن هستش.

بعد از اتمام تحصیلات بسیار دوست داشتم آموخته های خودم رو در زمینه های اجرایی پیاده سازی کنم. برای همین منظور بعنوان مسئول کنترل پروژه، در پروژه های پایپینگ و تاسیسات، سدسازی و ساختمان، راه اندازی خطوط تولیدی مشغول فعالیت شدم. فعالیت های مختلفی در هر پروژه ای در حال کار هستند که برای کنترل پروژه باید آمار و اطلاعات مربوط به رفتار منابع پروژه جمع آوری و تحلیل بشه و بصورت گزارشات مختلف در اختیار مدیریت پروژه قرار بگیره تا بتوانند تصمیمات موردنیاز را در زمان موردنیاز اتخاذ کنند.

برای شروع هر پروژه و طرحی برنامه ریزی گام اول و مهمترین مرحله آن است که با امکانسنجی و تهیه طرح توجیهی بازار، فنی، مالی و اقتصادی پروژه انجام می گردد. (از قدیم هم گفتن گز نکرده پاره نکن: بدون مطالعه و تحقیق اقدام به کاری نکن) با توجه به اینکه هدف هر طرحی کسب سود هست بنابراین بدون انجام مطالعه و امکانسنجی و بررسی همه جوانب طرح، سرمایه گذاری کردن مثل راه رفتن در تاریکی هست. بسیاری از طرح هایی که در کشور دچار مشکل هستند بخاطر همین راه رفتن در تاریکی مدیرانشون هستش!!

همکاری در زمینه تهیه طرح های توجیهی، اجرای پروژه ها و طرح های صنعتی، عمرانی، سرمایه گذاری و بهره برداری از طرح ها تجربیات خوبی بود از اینکه چطور برنامه ریزی و هدایت منابع میتواند به هدف سوددهی برسد یا عدم انجام صحیح این کار از هدف دور کند.

در حال حاضر بعنوان مسئول ارزیابی طرح های اقتصادی و تامین منابع در یکی از هلدینگ های سرمایه گذاری مشغول فعالیت می باشم، زمینه های کاری هلدینگ سرمایه گذاری متبوع من مختلف بوده و شرکت های صنعتی و تولیدی، خدماتی و عمرانی در سبد هلدینگ موجود می باشد.

بسیار علاقمند هستم که حاصل تجربیات هرچند اندک خود را در زمینه امکانسنجی سرمایه گذاری در طرح های مختلف صنعتی و تولیدی، خدماتی و عمرانی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهم. انشاله همواره شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی کشور عزیزمان ایران باشیم.